Gimnastički klub Pobednik sa ponosom je realizovao drugo po redu klupsko takmičenje Novogodišnji Pobednik fest, koje je i ove godine okupilo veliki broj mladih gimnastičara i ljubitelja sporta. Oko 80 mališana, učenika od prvog do osmog razreda osnovne škole, učestvovalo je u ovom sportskom događaju, takmičeći se u četiri različite kategorije.

Takmičenje je proteklo u znaku energije, osmeha i sportskog duha. Učesnici su imali priliku da pokažu svoje veštine u disciplinama parter i preskok, uz veliku podršku trenera, roditelja i publike koja je svojim aplauzima dodatno motivisala mlade sportiste. Za mnoge je ovo bio prvi susret sa takmičarskom atmosferom, dok su iskusniji gimnastičari demonstrirali sigurnost, napredak i stečeno znanje.

Novogodišnji Pobednik fest ima za cilj mnogo više od samog plasmana i rezultata – on promoviše gimnastiku kao sport koji gradi samopouzdanje, disciplinu i zdrave navike, ali i podstiče druženje, timski duh i stvaranje nezaboravnih uspomena.

Veliko interesovanje i sjajna atmosfera još jednom su potvrdili značaj ovog događaja, koji polako prerasta u prepoznatljiv simbol klupskih aktivnosti. Organizatori ističu da je u planu nastavak festivala i u narednim godinama, sa željom da Novogodišnji Pobednik fest postane tradicionalno okupljanje mladih gimnastičara i pravi praznik sporta za najmlađe.

Ova manifestacija još jednom je pokazala da gimnastika nije samo takmičenje, već i dragocena životna škola u kojoj se uče vrednosti upornosti, zajedništva i fer-pleja.

Submit Your Comment